Gop Gençlik Meclisi

Gaziosmanpaşa Gençlik Meclisi, Belediye kanunun 76. maddesine istinaden kurulan Kent konseyine bağlı olmak üzere oluşturulan çalışma gruplarından bir tanesidir. 16-30 yaşları arasında bulunan vatandaşlarımızın başvurusu üzerine gençlik meclisi yapısı oluşturulmaktadır. Gençlik meclisinin nihai hedefi, bünyesinde bulunan genç arkadaşların; kendilerini ifade etmelerine, yeteneklerini sunmalarına, birçok alanda kazanım elde etmelerine, yeni arkadaşlıkla edinerek network ağını genişletmelerine, oluşturulacak proje ve etkinliklere katılım sağlayarak bilgi ve donanımsal alanda kendilerini yetiştirmelerine ve alanında yetkin bireyler olmalarına imkan sağlamaktır. Başvuru yapan arkadaşlarımız, gençlik meclisi bünyesinde kurulan komisyonlardan dilediği birini seçerek, o alanda kendi proje ve çalışmalarını diğer arkadaşlarına ve Gaziosmanpaşa’ya sunma fırsatı elde etmektedirler.

Gaziosmanpaşa Gençlik Meclisi, ‘Sizin Eviniz, Sizin Yeriniz’ düşüncesinden hareketle, bünyesinde bulunan arkadaşlarına, yukarıda ifade edilen hususlarla birlikte, bir ailede olması gereken ‘sevginin, saygının, hoşgörünün, samimiyetin, fedakarlığın, merhametin, yardımseverliğin, affedebilmenin ve iletişimin’ önemine vurgu yaparak çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Gaziosmanpaşa Gençlik Meclisi olarak, değerli arkadaşlarımızın yoğun başvurularından ötürü teşekkür ediyoruz. Aklınıza takılan her husus için, bizlerle iletişim kurmanızı bekliyor. Saygılarımızı sunuyoruz.
_________